Kiedy po badania laboratoryjne wody?

Bez analizy wody, którą wykonują stacje sanitarno-epidemiologiczne trudno o pewność, że potrzebny jest nam filtr wody. Lokalne wodociągi doprowadzają do naszych mieszkań wodę zdatną do picia. Sprawa komplikuje się, jeśli mamy wodę z własnej studni. Wówczas w trosce o swoje zdrowie, musimy pomyśleć o którymś ze sposobów domowej filtracji.

 

Wiele do życzenia

 

W kwestii zanieczyszczeń wody większość z nich nie jest zauważalna gołym okiem. Jeśli jest ona zanieczyszczona metalami ciężkimi możemy wyczuwać metaliczny posmak, ale to jest zależne od ich stężenia. Najprościej ocenić stan wody na podstawie jej wyglądu, który może pozostawiać wiele do życzenia. Nie będziemy jednak pewni przyczyny, ani tego, jaki filtr wybrać, jeśli jej nie zbadamy. Bardzo często woda brzydko pachnie – dezynfekowana jest chlorem. Może lecieć z kranu w kolorze żółtobrunatnym – zawierać piasek i osad, który zarasta rury.

 

Jaki system filtracji wody?

 

Jeśli chodzi o wodę z wodociągów, to w większości przypadków potrzebny nam tylko dobrej klasy zmiękczacz wody. Woda ze studni niestety może zawierać wiele niebezpiecznych dla naszego zdrowia metali ciężkich. Może być również skażona bakteriami i wirusami. Wówczas potrzebujemy profesjonalnego systemu filtracji. Na początku instalacji wodociągowej zwykle w takim wypadku montuje się filtr mechaniczny. W następnej kolejności dobrze jest zamontować filtr działający na zasadzie odżelaziania i odmanganiania. Ostatnim ogniwem systemu może być filtr dezynfekujący wodę za pomocą promieniowania UV.

2 myśli na temat “Kiedy po badania laboratoryjne wody?

Możliwość komentowania jest wyłączona.