Korzyści z uzdatniania wody

Obecnie bardzo wiele mówi się o zdrowym trybie życia, zdrowej diecie, aktywności fizycznej, suplementacji witaminowo-mineralnej oraz piciu odpowiedniej ilości wody dziennie. Czy możemy jednak pozwolić sobie na picie wody prosto z kranu?

 

Woda z lokalnych wodociągów a ze studni

 

Woda z wodociągów nie wymaga filtracji, gdyż jest zbadana pod kątem zanieczyszczeń i tylko taka trafia do naszych kranów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku ujęć wody ze studni. Tu konieczne jest jej zbadanie na własną rękę i wybór odpowiedniej metody filtracji. Ale dobrej klasy filtr węglowy przydaje się w każdym domu czy mieszkaniu. Dlaczego? Bo poprawia smak i zapach chlorowanej wody. Jak wiadomo chlor przy dużym stężeniu może wywołać szereg chorób, alergii, drażnić śluzówki oraz skórę. Filtry węglowe nie są trudne w montażu. Montuje się je najbliżej punktu poboru wody. Jeśli wybierzemy wkład węglowy ze stopem miedzi i cynku, wodę oczyścimy dodatkowo z bakterii. Możemy wybrać metodę odwróconej osmozy, która okazuje się obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem. Jest to metoda gwarantująca czystą wodę pozbawioną szkodliwych związków chemicznych, bakterii oraz wirusów.

 

Większe wymagania

 

Woda ze studni wymaga zastosowania profesjonalnego systemu filtracji wody. Musimy pamiętać o tym i wybrać dobrej jakości filtr mechaniczny montowany na samym początku instalacji oraz inne urządzenia, które będą wspierały proces oczyszczania wody. Odmanganianie i odżelazianie to kolejna istotna metoda na wodę o dobrych walorach użytkowych. Aby usunąć bakterie i wirusy potrzebna jest dezynfekcja za pomocą promieniowania UV.

2 myśli na temat “Korzyści z uzdatniania wody

Możliwość komentowania jest wyłączona.