Odżelaziacze i odmanganiacze

Żelazo i mangan – główni winowajcy zacieków na wannie, żółtych plam na ubraniach i metalicznego posmaku wody. Dla naszego organizmu to niebezpieczne związki chemiczne, które jeśli występują w wodzie w stężeniach ponad normę, zagrażają naszemu zdrowiu.

 

Jakie filtry?

 

Filtry tzw. odżelaziacze i odmanganiacze to zwykle kolumny wypełnione żwirem lub masami katalitycznymi. Montuje się je za filtrem mechanicznym przed zmiękczaczem, jeśli akurat na taki zdecydujemy się w przypadku naszego profesjonalnego systemu filtracji. To prawda, że w przypadku dużej zwartości żelaza i manganu w wodzie powinni zastosować się dwustopniowe filtrowanie. Z wodą zanieczyszczoną tymi związkami mamy zwykle do czynienia w przypadku głębokich studni. Filtry działają na zasadzie utleniania związków, które kolejno przechodzą proces filtracji i adsorpcji.

 

Kwestia zdrowia

 

Kwestia naszego zdrowia jest tak samo ważna, co kwestia estetycznego wyglądu armatury łazienkowej, stanu technicznego pralki czy zmywarki. Żelazo i mangan to związki, które w wysokim stężeniu zagrażają naszemu układowi krążenia. Mogą powodować rozwój próchnicy. Decydując się na któryś z dostępnych na rynku odżelaziaczy i odmanganiaczy dbamy o zdrowie całej rodziny. Woda, którą pobieramy z lokalnych wodociągów bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Warto poprosić o jej analizę w przedsiębiorstwie wodociągowym i dokonać odpowiedniego wyboru filtra. Wydatek bardzo szybko zwróci się pod postacią wyższego komfortu życia.

2 myśli na temat “Odżelaziacze i odmanganiacze

Możliwość komentowania jest wyłączona.